Vincenzo & Moe in Athens!

Σαβ 14/03 - Κυρ 15/03/2020
The Swing Lounge - Φθιώτιδος 24, Αμπελόκηποι - χάρτης

Οι εγγραφές έχουν ανοίξει!
Διάβασε τις λεπτομέρειες για τα μαθήματα/επίπεδα και το κόστος και...

Γράψου Τώρα!

Ετοιμαστείτε για ένα Σαββατοκύριακο με δύο από τους πιο classy χορευτές και δασκάλους της Ευρώπης! 
Οι masters των spins και slides φέρνουν στην Αθήνα το υπέρμετρο στυλ τους...

Θαύμασέ τους στα παρακάτω βίντεο.

 

About Vincenzo & Moe

Moe Sakan
Moe Sakan

Moe has had professional training in many types of dance, including jazz, ballet, tap and contemporary dance. In 1999 she fell in love with the world of Swing dance, since then this has been her dances of choice.

A pearl of the Orient, Moe moved to London in 2000, bringing a sparkle to the local swing dancing scene, and soon became the UK’s top female swing dancer. An active social and competition dancer, she is proud to have won numerous competition titles. In 2017, She had the honour of being inducted into the Camp Hollywood Hall Of Fame! Read more

Moe Sakan
Vincenzo Fesi

Vincenzo is a world-acclaimed dancer, teacher and choreographer. A real globetrotter, he teaches and performs at the most prestigious swing dance events around the world. Paris, Stockholm, Seoul and London are just some of the cities where he is invited as a guest every other weekend.

He was born at Lake Como, but Rome adopted him three years ago. More famous abroad than in the Bel Paese, Vincenzo is an Italian star who shines on the lively international swing dance scene. Inspired by the incomparable Fred Astaire, Gene Kelly and Frankie Manning, Vincenzo Fesi dances the Lindy Hop, the Balboa, the tap dance and many other jazz styles. Read more...

Πρόγραμμα

Παρασκευή Σάββατο Κυριακή
  Lindy Hop (A)
(2 hours)
ώρα
: 11:30 - 13:30
Followers Styling
(1 hour)
ώρα
: 12:00 - 13:00
  Short Break Short Break
  Spins & Slides
(1 hour)
ώρα
: 14:00 - 15:00
Solo w. Vincenzo
(1 hour)
ώρα
: 13:15 - 14:15
  Break Break
  Lindy Hop (B)
(2 hours)
ώρα
: 16:00 - 18:00
Balboa (A)
(1 hour)
ώρα
: 15:30 - 16:30
    Balboa (B)
(1 hour)
ώρα
: 16:45 - 17:45
     
  to be announced Apple Jam Party
19:30 - 00:00

Περιγραφές Επιπέδων

☛ Lindy Hop (A) | 2 ώρες

Προαπαιτούμενα: Χορεύεις Lindy Hop περίπου 1-2 χρόνια ή παραπάνω και πηγαίνεις για χορό σε πάρτι σχετικά τακτικά  (τουλάχιστον 1-2 φορές το μήνα). Έχεις κατακτήσει και κάνεις με άνεση τις βασικές φιγούρες του Lindy Hop και αρκετές παραλλαγές τους και μπορείς να αντέξεις σχετικά γρήγορα τραγούδια!

Προτείνεται και για πιο προχωρημένους χορευτές που θέλουν να μάθουν από το ξεχωριστό στυλ των Vincenzo & Moe!

☛ Lindy Hop (B) | 2 ώρες

Προαπαιτούμενα:  Χορεύεις Lindy Hop τουλάχιστον 2 χρόνια και πηγαίνεις για χορό σε πάρτι συχνά (περίπου 1 φορά τη βδομάδα ή παραπάνω), ενίοτε κάνεις practice και μόνος σου (εκτός μαθημάτων) και πιθανόν έχεις παρακολουθήσει και άλλα workshops/φεστιβάλ (εντός/εκτός Ελλάδας) . Το επίπεδό σου είναι καλό και ξέρεις πως για να βελτιωθείς πια, η σημασία είναι στη λεπτομέρεια!

☛ Lindy Hop (Themed) | Slides & Spins | 1 ώρα

Προαπαιτούμενα:  Χορεύεις Lindy Hop τουλάχιστον 1 χρόνο και πηγαίνεις για χορό σε πάρτι σχετικά τακτικά. Κατέχεις όλες τις βασικές φιγούρες του Lindy (Swingouts, Lindy Turns etc) και νιώθεις άνετα να βάλεις παραλλαγές σε αυτές!

Τα slides και τα spins είναι πολύ χαρακτηριστικό στον χορό των Vincenzo & Moe! Οπότε θα έχουμε ένα ολόκληρο μάθημα αφιερωμένο σε αυτά για να κατακτήσετε την τεχνική και το styling τους και να μπορείς να τα βάζεις κι εσύ στον χορό σου!

☛ Followers Styling w. Moe | 1 ώρα

Προαπαιτούμενα: Χορεύεις Lindy Hop  τουλάχιστον 1 χρόνο ή παραπάνω και πηγαίνεις για χορό σε πάρτι σχετικά τακτικά!

Η Moe, ειδικά στην αρχή της καριέρας της, είχε συνεργαστεί με πάρα πολλούς παρτενέρ οπότε έχει βρει τον τρόπο να «λάμπει» στην πίστα ανεξαρτήτως του leader της! Εντυπωσιακά και classy swivels, γρήγορα αντανακλαστικά, σβέλτο footwork και ένα θεαματικό, killer attitude! Έλα να μάθεις τα μυστικά της!

☛ Solo w. Vincenzo | 1 ώρα

Προαπαιτούμενα: Να έχεις κάποιες βασικές γνώσεις solo χορού και να σχετική έχεις άνεση στο να μαθαίνεις και να προσαρμόζεις βήματα και ρυθμούς!

Δες το απαράμιλλο στυλ του Vincenzo όταν χορεύει solo (εδώ με τον Remi), πόσο δημιουργικός και fun είναι! Δες θα να ξεκλέψεις μερικά moves απ' αυτόν; Να η ευκαιρία σου λοιπόν!

☛ Balboa (A) | 1 ώρα

Προαπαιτούμενα: Χορεύεις Balboa εδώ και λίγο καιρό (εβδομαδιαία μαθήματα ή έχεις κάνει κάποια σεμινάρια) και έχεις μάθει την βασική φιγούρα (throw out) και κάποιες απλές παραλλαγές αυτού.

Είτε ξεκίνησες πρόσφατα, είτε χορεύεις Balboa εδώ και καιρό, η εμπειρία των Vincenzo & Moe θα σε βοηθήσουν να ξεκλειδώσεις τα μυστικά αυτού του χορού, να σε κάνουν να το χορεύεις πιο άνετα και να εμπλουτίσεις τα βασικά σου βήματα!

☛ Balboa (Β) | 2 ώρες [περιλαμβάνει και το Balboa (A) ]

Προαπαιτούμενα: Χορεύεις Balboa εδώ και αρκετό καιρό. Παρακολουθείς μόνιμα μαθήματα ή έχεις παρακολουθήσει ήδη αρκετά σεμινάρια και όταν πας για χορό ψάχνεις συνεχώς την ευκαιρία να χορέψεις έστω και λίγο Balboa!

Έλα να απογειώσεις το Balboa σου με ρυθμικά steps, εντυπωσιακές φιγούρες και φυσικά καλή τεχνική που θα σε κάνει να μπορείς να χορέψεις και να αυτοσχεδιάζεις πάνω στη μουσική πολύ πιο άνετα σε όλα τα tempo! 

Σημείωση: Για να παρακολουθήσεις αυτό το επίπεδο απαιτείται να παρακολουθήσεις και το Balboa A.

Κόστος/Εγγραφές

Μπορείς να φέρεις το workshop στα μέτρα σου επιλέγοντας να παρακολουθήσεις οποιονδήποτε συνδυασμό από τα πακέτα μαθημάτων που φαίνονται στο πρόγραμμα* !
Έτσι παρακολουθείς και πληρώνεις μόνο τα μαθήματα που θες.
* Αρκεί φυσικά το επίπεδό σου να ανταποκρίνεται στο επίπεδο των μαθημάτων που θα επιλέξεις.

Κόστος
1 ώρα = 25 € 6 ώρες = 70 €
2 ώρες = 35 € 7 ώρες = 75 €
3 ώρες = 45 € 8 ώρες = 80 €
4 ώρες = 55 € 9 ώρες = 85 €
5 ώρες = 65 €  

Διάβασε την τιμολογιακή πολιτική (προσφορές/ακυρώσεις κλπ) εδώ.

Γράψου Τώρα!

 
Μη ξεχάσεις να γραφτείς στο newsletter ή στο rss feed για να ενημερώνεσαι για τις εκδηλώσεις και τα εργαστήρια.